Double Push Button Switch, Diameter: 22mm, Color: Red + Green + White, Illumination: Illuminated, Head: Button type extended, Contact block: 1A + 1B Contacts, Contact Block: Power Voltage/Current: 110VAC~/10A, 250VAC~/6A, Led Block: Power Supply/Current: 110-220VAC~ 50/60Hz/ 20mA.
Autonics - S2TR-P3WABL S2TR-P3WABL Control Switches, Buttons, Buzzers Double Push Button Switch, Diameter: 22mm, Color: Red + Green + White, Illumination: Illuminated, Head: Button type extended, Cont...
- Brand: Autonics
In stock
SKU:
S2TR-P3WABL
Categories: Control Switches, Buttons, Buzzers, Double Push Buttons Switches
Tag: S2TR Series
Brand: Autonics
Additional information
| Type | Double Push Button Switche |
|---|---|
| Diameter (Mm) | 22mm |
| Color | Red + Green + White |
| Illumination | Illuminated |
| Head | Button type extended |
| Contact Block | 1A + 1B Contacts |
| Contact Block: Power Voltage/Current | 110VAC~/10A, 250VAC~/6A. |
| Led Block: Power Supply/Current | 110-220VAC~ 50/60Hz/ 20mA. |






