Selector Switch, Diameter: 22mm, Color: Withe, Lever: Long, Positions: 3, Operation type: Maintained, Operation angle: Left 45º , Right 45º, Contact block: 2A Contact, Contact Block: Power Voltage/Current: 110VAC~/10A, 250VAC~/6A.
Autonics - S2SR-S8W2A S2SR-S8W2A Control Switches, Buttons, Buzzers Selector Switch, Diameter: 22mm, Color: Withe, Lever: Long, Positions: 3, Operation type: Maintained, Operation angle: Left 45º , R...
- Brand: Autonics
In stock
SKU:
S2SR-S8W2A
Categories: Control Switches, Buttons, Buzzers, Selector Switches
Tag: S2SR Series
Brand: Autonics
Additional information
| Type | Selector Switche |
|---|---|
| Diameter (Mm) | 22mm |
| Color | White |
| Lever | Long |
| Positions | 3 Pos. |
| Operation Type | Maintained |
| Operation Angle | Left 90º / Right 90º |
| Contact Block | 2A Contact |
| Contact Block: Power Voltage/Current | 110VAC~/10A, 250VAC~/6A |






