Selector Switch, Diameter: 22mm, Color: Black, Lever: Key, Positions: 2, Operation type: Maintained, Key Removal Position: Center, Contact block: 1A Contact, Contact Block: Power Voltage/Current: 110VAC~/10A, 250VAC~/6A.
Autonics - S2KR-2EKAM S2KR-2EKAM Control Switches, Buttons, Buzzers Selector Switch, Diameter: 22mm, Color: Black, Lever: Key, Positions: 2, Operation type: Maintained, Key Removal Position: Center, C...
- Brand: Autonics
In stock
SKU:
S2KR-2EKAM
Categories: Control Switches, Buttons, Buzzers, Selector Switches
Tag: S2KR Series
Brand: Autonics
Additional information
| Type | Selector Switche |
|---|---|
| Diameter (Mm) | 22mm |
| Color | Black |
| Lever | Key |
| Positions | 2 Pos. |
| Operation Type | Maintained |
| Key Removal Position | Center |
| Contact Block | 1A Contact |
| Contact Block: Power Voltage/Current | 110VAC~/10A, 250VAC~/6A |






