Push button Switch, Diameter: 22mm, Color: Blue, Illumination: Illuminated, Head: Button type extended, Contact block: 1A Contact, Contact Block: Power Voltage/Current: 110VAC~/10A, 250VAC~/6A, Led Block: Power Supply/Current: 12-24VAC~ 50/60Hz, 12-24VDC/ 20mA.
Autonics - S2PR-P3BAD S2PR-P3BAD Control Switches, Buttons, Buzzers Push button Switch, Diameter: 22mm, Color: Blue, Illumination: Illuminated, Head: Button type extended, Contact block: 1A Contact, C...
- Brand: Autonics
In stock
SKU:
S2PR-P3BAD
Categories: Control Switches, Buttons, Buzzers, Push buttons Switches
Tag: S2PR Series
Brand: Autonics
Additional information
| Type | Push button Switche |
|---|---|
| Diameter (Mm) | 22mm |
| Color | Blue |
| Illumination | Illuminated |
| Head | Button type extended |
| Contact Block | 1A Contact |
| Contact Block: Power Voltage/Current | 110VAC~/10A, 250VAC~/6A. |
| Led Block: Power Supply/Current | 12-24VAC~ 50/60Hz, 12-24VDC/ 20mA. |






