Photoelectric Sensor, Sensing type: Through-beam type, Sensing distance: 15m, Control output: Relay, Operation mode: Light ON/Dark ON(set by switch), Sensing target: Opaque material of min. Diam. 15mm, Light source: Infrared LED(850nm), Power supply: 24-240VAC 50/60Hz, 24-240VDC
Autonics - BX15M-TFR-T BX15M-TFR-T Photoelectric Sensors Photoelectric Sensor, Sensing type: Through-beam type, Sensing distance: 15m, Control output: Relay, Operation mode: Light ON/Dark ON(set by sw...
- Brand: Autonics
In stock
Additional information
| Type | AC/DC type |
|---|---|
| Sensing Type | Through-beam type |
| Sensing Distance | 15m |
| Control Output | Relay |
| Operation Mode | Light ON/Dark ON(set by switch) |
| Sensing Target | Opaque material of min. Diam. 15mm |
| Light Source | Infrared LED(850nm) |
| Power Supply | 24-240VAC~ ±10% 50/60Hz, 24-240VDC ±10%(ripple P-P: max. 10%) |






